Časté dotazy

 

Časté dotazy, které nám píšete a voláte, nebo věci které bychom chtěli napsat, protože nám připadnou důležité:

Proč nemáme dobírku?

Dobírku jsme nabízeli v roce 2010, poté jsme ji asi po roce zrušili protože se nám vraceli balíky, které nám nikdo nezaplatil- dokonce se stalo, že si z nás někdo vystřelil a napsal smyšlenou adresu a číslo...My vyrábíme zboží přímo na míru, nedá se vracet ani jinde prodat, takže to pro nás bylo ztrátové.

Neradi platíte dopředu na účet?

Využijte naši platební bránu, ta zabezpečuje transakce a v případě nedodání zboží a nečinnosti obchodníka vyplatí zákazníkovi zpět obnos a od obchodníka poté vymáhá ztrátu. U nás funguje brána PayU již třetí rok a nikdy jsme nemuseli řešit žádný problém - my zboží vždy dodáme.

Jak řešíte reklamace?

Upřímně až tolik reklamací opravdu nemáme, důležité je, že nikdy neprodáváme produkt, kterému nevěříme. Za všemi produkty z naší nabídky si 100 % stojíme a také důvěřujeme našemu výhradnímu dodavateli a partnerovi- firmě Isotra. Vždy se jedná o české produkty, vyvíjené a vyráběné v ČR! Pokud se nějaká reklamace vystkyne, řešíme většinou zasláním nového produktu, nebo opravou - veškeré dopravní náklady, spojené s reklamací bereme na sebe! Dopravu reklamovaného zboží Vám proplatíme, neznám moc obchodů, které by toto dělali...

Jak funguje dodání na Slovensko?

Na Slovensko dodáváme všechny produkty, protože nám ale vznikají vyšší dopravní náklady musíme si počítat dopravu 5 € u standartních žaluzií a rolet, u vetikálních žaluzií/markýz poté 15 €. Máme Slovenský účet vedený u Slovenské Banky, takže naši Slovenští zákaznící neplatí při převodu žádné poplatky za mezistátní převod. Platba kartou je stejná jako pro české zákazníky.

Jak je to s DPH u zakázky pro Slovenskou firmu?

Pokud jste Slovenská firma, zaškrtnete při objednávkce v sekci " osobní údaje" že jste firma, vypíšete Vaše DIČ ( to musí být platné pro daňové účely) poté Vám nebudeme účtovat DPH dle zákona o přenesení daňové povinnosti mezi subjekty v rámci EU. Kontrolu Vašeho DIČ můžete provést zde: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/

Máte větší projekt a chtěli by jste množstevní slevu, nebo Vám někdo dal lepší nabídku?

Napište nám na obchod@zaluzie24.eu vypracujeme Vám cenovou nabídku.  - Rádi bychom ale zdůraznili, že prodáváme jen produkty, za které se můžeme postavit - jestli nám napíšete, že v hobby marketu je o polovinu levnější markýza a Vy chcete stejnou cenu, tak nemá smysl nabídku dělat - není to srovnatelný produkt, na čínské zboží se prostě cenově nedostaneme a ani ho nechceme prodávat... Jsme rádi, že podporou Českých výrobců podporujeme zaměstnanost v ČR...

Když koupím markýzu s motorem a dálkovým ovladačem, je těžké ji nastavit aby fungovala?

Motor s ovladačem jsou již nastavené z výroby, stačí markýzu namontovat napájecí kabel motoru napojit na siť 230V, tím je celá montáž hotová a markýzu můžete začít používat. Motor s ovladačem na zeď se nastavuje jako klasické ovládání světla pomocí vypínače na zdi- má 3 polohy, I-0-I takže po sepnutí jede markýza ven, zastaví se automaticky v naprogramované koncové poloze, poté se vypne, po přepnutí spínače se zasune zase zpět do startovní polohy a motor se opět automaticky vypne.

Jak se čistí lamely vertikálních žaluzií?

Každý materiál by měl být výrobcem označen, jak ho lze čistit, příp. prát. Obecně jsou postupy a zásady podobné jako u záclon - při mírném znečištění stačí použít vysavač, některé materiály lze vyprat i standardním způsobem. čištění zajišťují také některé specializované firmy.
Doporučuje se lamely čistit vlhkým hadříkem, nebo máčením ve vaničce cca 1x ročně. Upozornění: lamely se nikdy nesmí zlomit a v žádném případě se nedoporučuje praní v pračce (dochází k nevratnému poškození)!

Je možné spojit v rohu dvě venkovní žaluzie na jedno ovládání?

Ano. K tomuto účelu slouží rohové spojky hřídelí pro venkovní žaluzie. Ty se standardně dodávají pro spojení žaluzií v úhlech od 90° – 180°.

Lze předělat u venkovní rolety ovládání ruční na motorické?

Ano, předělat u venkovní rolety ruční ovládání na motorické lze. Doporučujeme použití osmihranné ocelové hřídele o průměru 40mm se spojovacím švem ven, protože hřídel se švem vnitřním se může v kombinaci s motorem pohybovat velmi hlasitě. Výhodné jsou i motory s integrovaným radiovým dálkovým ovládáním. Tím nám odpadne přívod elektrického proudu v interiéru.

Jak se udržují, čistí horizontální žaluzie?

Jako běžná údržba je vhodné pravidelně (cca jednou za 3 až 4 týdny nebo při každém mytí oken) lamely otřít hadříkem nebo kartáčem s dlouhým vlasem a zbavit je tak prachu. Je také možno je přeluxovat vysavačem s hubicí s dlouhým vlasem. Jednou za čas je však vhodné důkladné omytí žaluzií včetně částí, které se překrývají a včetně očištění vodicích lanek. V tomto případě je již vhodnější obrátit se opět na specializovanou firmu, aby nedošlo k poškození vodicích lanek nebo ovládacího mechanismu.

V případě horizontálních i vertikálních žaluzií je třeba nezapomínat na to, že je nutné provádět čištění oboustranně. Pro čištění žaluzií nepoužívejte vysokotlaké vodní čističe. Může dojít k poškození žaluzie a zejména elektrického pohonu, pokud je jím žaluzie vybavena.

Proč opatřit markýzu motorovým pohonem?

Motorový pohon markýzy Vám umožní využívat automatické funkce. Instalace slunečního čidla zajistí ochranu interiéru před nežádoucími účinky slunečního záření. Větrné, případně otřesové čidlo zabrání poškození markýzy před silným větrem. A samozřejmě se výrazně zvýší komfort ovládání zejména v případě, že použijete bezdrátové dálkové ovládání. Jedním dálkovým ovladačem pak můžete kromě markýzy řídit osvětlení, tepelné zářiče a další zařízení. Díky tomu se z terasy stane další obytný prostor.

Jsou předokenní rolety bezpečnostní prvek?

Venkovní předokenní rolety jsou do jisté míry bezpečnostní prvek, protože slouží mimo jiné jako zábrana před vniknutím do objektu. Na trhu však existují jak standardní venkovní rolety, které nejsou zařazeny do žádné bezpečnostní třídy, tak i venkovní rolety, které splňují bezpečnostní normy.

Kdo je vaším hlavním dodavatelem motorů a příslušenství pro stínicí techniku?

Dodavatelem pohonů pro naši stínicí techniku je společnost Somfy, spol. s r.o., dceřiná společnost a oficiální české zastoupení francouzské Somfy International.

Můžeme mít dveřní sítě proti hmyzu na terase i přes zimu nebo je nutné je uklízet?

Nejen dveřní sítě proti hmyzu, ale i klasické okenní sítě není nutné v zimním období demontovat. Jejich sezónním odstraněním však zvyšujete jejich životnost. Společnost ISOTRA a.s. nabízí speciálně u dveřních sítí H1 inovovaný pant, který umožňuje snadné manuální vysazení sítě bez nutnosti použití šroubováku.

 

Jaké způsoby ovládání venkovních žaluzií jsou možné?

Je možno zvolit manuální nebo elektrické ovládání žaluzie. Varianty manuálního ovládání jsou klika a šňůra. Šňůra jako ovládací prvek se volí pro žaluzie s lamelou 50 mm.

Elektrický pohon žaluzií je zabezpečen pomocí motoru napájeného 230 V. Žaluzie je možno ovládat jednotlivě, či skupinově. Ovládacími prvky při elektrickém pohonu žaluzií jsou pak stěnové vypínače nebo dálkové ovladače. Elektrické žaluzie je možné doplnit o venkovní čidla, která zajistí ochranu žaluzie před poškozením povětrnostními vlivy nebo jejich provoz v souvislosti se slunečním zářením (slunce; slunce + vítr; vítr; déšť). Elektricky ovládané žaluzie je možné také v případě požadavku zákazníka ovládat centrálním ovladačem.
Lze přidat dálkové ovládání k již nainstalovaným venkovním žaluziím s motorovým pohonem?
Pokud jsou motory s integrovaným přijímačem radiového signálu, pak lze jednoduše k motoru přiřadit další dálkový ovladač shodného výrobce. Pokud motor tento přijímač nemá, pak záleží na typu řízení, které bylo použito. V tomto případě bude nejvhodnější se dotázat přímo dodavatele toto zařízení. Od dodavatele se pak můžete např. dozvědět, že řídicí jednotka umožňuje dodatečnou instalaci radiového přijímače nebo naopak, že musí být případně nahrazena jinou variantou nebo že bude nutné doplnit stávající instalaci o další zařízení. V některých případech dodatečná instalace dálkového ovládání nebude možná.

Je možné ovládat dvě rolety jedním spínačem?

Ano, možné to je, ale je nutno dodržet jistá pravidla. Použijí-li se elektromechanické pohony, pak je nutné přidat oddělovací relé. Kdyby se použil standardní spínač pro více pohonů současně, vedlo by to k jejich postupnému zničení. Toto riziko nehrozí u pohonů elektronických, tzv. WT, které je možné zapojit paralelně v maximálním počtu 3 motorů. Při použití pohonů radiových jsou možnosti ovládání prakticky bez omezení.

Které rolety jsou lepší – plastové nebo hliníkové?

Jednoznačně hliníkové. Jsou sice dražší, nicméně u plastových rolet dochází časem vlivem působení slunce a nízkých teplot v zimním období ke zkřehnutí plastových částí a následně k jejich praskání. Rovněž barvy plastových rolet jsou nestálé a ultrafialové záření mění barevné odstíny doslova k nepoznání.