Střešní markýzy

Pro stínění prosklených střech zimních zahrad a pergol se používají markýzy, které mají odlišnou konstrukci od terasových markýz. Jejich lišty a box se montují přímo na konstrukci střechy zimní zahrady/pergoly a to nad střechu nebo pod střechu jako opačná montáž.

Výsuvný profil střešních markýz je veden ve vodících lištách kotvených na krokve zimních zahrad, tak aby byl celou dobu maximálně odolný proti větru. Tyto markýzy mají protitahové systémy, které vypínají látku v jakékoliv pozici, ve které markýzu zastavíte.

 

Markýza Ancona pro zimní zahrady a pergoly

perfektně technicky zpracovaná markýza nad zimní zahradu,  nebo v provedení jako markýza pod zimní zahradu od německého výrobce Lewens. Markýza ancona může být dodána ve 22 různých standartních barvách konstrukce se širokým výběrem látek. Markýza se dodává s motorem nebo dálkovým motorem somfy. Díky svému subtilnímu tvaru a vynikajícímu vypnutí látky může být tato markýza montována na střechu pergoly nebo zimní zahrady v exteriéru a nebo jako podvěšená markýza pod krokvemi v interiéru zimní zahrady, nebo pergoly.

markýza nad zimní zahradu ancona

 

Markýza CAPRI

Markýza Capri je střešní markýza určená pro stínění střechy zimní zahrady. Její konstrukce je navržená tak, aby vodící lyžiny, po kterých jezdí výsuvný profil byly variabilní. Tyto lyžiny je možné osově posunout po šíři markýzy až o 80 cm - to je výhodné především tam, kde nelze kotvit na koncovou krokvi zimní zahrady, například kvůli oplechování atd...

 

V tomto provedení je markýza podepřena nosnou konstrukcí s nosnými sloupky a trámem a plní tak funkci pergoly nad terasou.

 

pergola capri se samostojnou konstrukcí