Jak vybrat látkové rolety, typy a výhody

 

Interiérové látkové rolety

Jako alternativa k tradičním stínícím prvkům, jako jsou interiérové žaluzie, se stále více rozšiřuje stínění pomocí látkovým systémů, nejčastěji používaným z nich jsou interiérové látkové rolety.

Látkové rolety tvoří navíjecí hřídel, na kterou se navíjí látka rolety. Ovládání látkových rolet je dnes většinou docíleno kuličkovým řetízkem, který přes ozubené kolo převodovky otáčí hřídelí a odvíjí látku. Díky převodovce roleta zůstane v pozici, kde ji uživatel stáhne, odpor převodovky ji automaticky drží v dané pozici.

látkové rolety isotra žaluzie24.eu

Montáž vnitřních látkových rolet závisí na typu dané rolety, některé mohou být montovány na okenní křídlo, ale drtivá většina se montuje na stěnu nad okenní výklenek a zakrývá tak celý okenní otvor. Montáž látkových rolet je poměrně jednoduchá záležitost a je možné ji provést svépomocí s ruční vrtačkou.

Látky rolet se mohou lišit složením materiálu, barvou a také optickými a tepelnými vlastnostmi. Velmi populární jsou látky den a noc (zebra, day+night), které jsou tvořeny stínícími a průsvitnými pruhy, jejichž vzájemné překrývání vytváří průsvitné nebo stínící plochy, tak aby maximálně propouštěly světlo, nebo naopak stínily a zabraňovaly viditelnosti do interiéru.

látkové rolety den a noc verra metal

Látková roleta Verra 28 je praktická vnitření řetízková roleta s komponenty z kvalitních plastů. Roleta je určena pro rozměry stínění otvorů do šířky 2 metry a výšky 3 metry, stačí tedy na většinu použití v rodinných domech a bytech. V případě větších rozměrů je nutné použít roletu s hrubší navíjecí hřídelí a také držáky jako je Verra 50. Pro rolety je možné si na míru vybírat nejen rozměry šířky a výšky s přesností na 1 mm, ale také individuální látku z kolekce Isotra.

látková roleta verra 25 žaluzie24.eu

Roleta může být vybavena látkou stínící, nebo zatemňující (blackout) ale i látkou typu den a noc (zebra), která je velmi populární pro moderní interiér. Tyto rolety jsou ovládány kuličkovým řetízkem s převodovkou.

Látková roleta Verra 50 je určena pro velké rozměry stínění do šířky až 3,5 metru a výšky až max. 5 metrů! Hřídel rolety je oproti jejímu subtilnějšímu provedení Verra 28 hrubší a má i silnější komponenty a převodovku. Je možné si na míru vybírat nejen rozměry šířky a výšky s přesností na 1 mm, ale také individuální látku z kolekce Isotra.

látková roleta verra 50 žaluzie24.eu

 

 

Roleta Verra metal představuje nejvyšší třídu látkových rolet s kovovými držáky a nerezovými komponenty. Tato roleta je určená až do velkých rozměrů do šíře až 3,5 m a výšky až 5 m, zároveň může být vybavena místo nerezového řetízku elektromotorem nebo elektromotorem na dálkové ovládání pomocí přenosného dálkového ovladače.

látková roleta verra metal

Rolety mohou být i v boxu, takzvané kazetě, tak aby byla látka uvnitř navinutá a skrytá, takovou roletou je například roleta Verra Semi. Box rolety verra semi může být proveden v různých barvách RAL.

Látková roleta Nemo je roletka do menších rozměrů, jejíž montáž je možná pouze na okenní křídlo okna. Roleta nemo může být vybavena svěrkovými držáky pro montáž na okenní křídlo bez nutnosti vrtání do rámu křídla. Roleta může být vybavena látkou stínící, nebo zatemňující (blackout) ale i látkou typu den a noc (zebra), která je velmi populární pro moderní interiér. Tyto rolety jsou ovládány kuličkovým řetízkem s převodovkou.

látková roleta nemo

Veškeré typy látkových rolet vyráběných na míru s individuálním výběrem látky můžete online objednat na eshopu látkových rolet