Jak vybrat garážová rolovací vrata

Garážová rolovací vrata

 garážová rolovací vrata žaluzie24

 

Foto 1 – Garážová rolovací vrata Maxi od Žaluzie24 s boxem umístěným vně garáže

Potřebujete uzavřít Vaši garáž a nevíte jaký typ vrat použít? Pro menší otvory jsou vhodné garážová rolovací vrata, která vynikají jednoduchou montáží umístění boxu vrat může být uvnitř garáže nebo vně a také nezabírají uvnitř garáže tolik místa na stropě jako vrata sekční.

 

Garážová rolovací vrata se skládají z boxu, tedy schránky o velikosti 250-350 mm, který má uvnitř navíjecí hřídel, na kterou se navíjí pancíř. Pancíř vrat se skládá z hliníkových lamel velikosti 52 mm, 77 mm (popřípadě i větší dle různých výrobců a provedení), lamely jsou mezi sebou spojeny zámkem, díky kterému tvoří celistvou plochu a zároveň tento zámek umožňuje ohyb, díky kterému se lamely mohou navíjet na hřídel v boxu. Vodící lišty garážových vrat se připevňují čelně na otvor nebo bočně do špalet otvoru a tvoří nosný prvek garážových vrat.

 

Garážová rolovací vrata se nejčastěji vybavují motorem s dálkovým klíčenkovým ovladačem. Motor je umístěný v navíjecí hřídeli vrat a může být vybaven nouzovou převodovkou s klikou pro případ výpadku el. proudu

 

Žaluzie24 nabízí dvě varianty provedení garážových rolovacích vrat. Garážová vrata Mini jsou ideální pro malé otvory garáží, popřípadě mohou sloužit jako uzavření vstupu do určitého objektu, jako je dílna, nebo sklad. Garážová vrata mají menší box o velikosti 205 mm a nezabírají tedy ani v nízké garáži příliš místa a neomezují podchodnou výšku.

 

 

Garážová rolovací vrata Maxi jsou určena pro standardní garážové otvory až do šířky 3,5 m a jsou tedy použitelné pro většinu garáží. Jednotlivé lamely v pancíři jsou vysoké 77 mm a jsou vyplněny PUR Izolační pěnou.

Vrata mohou být vybavena řídící jednotkou, která umožňuje ovládání vrat přes dálkové ovládání nebo nástěnný spínač na zdi a umožňuje doplnění například o infrazávoru ve spodní lamele, která při detekci pohybu pod vraty zastaví navíjení vrat, nebo světelný výstražný maják pro varovné blikání při pohybu vrat.

garážová vrata mini žaluzie24

 

 

garážová rolovací vrata PA77 žaluzie24