Jak vybrat typ žaluzie?

Stejně jako existuje mnoho druhů oken, také existuje několik typů žaluzií, rolet, a další stínící techniky která se k nim hodí.

Žaluzie pro plastová okna

V dnešní době jsou na trhu v podstatě nejrozšířenější dva typy oken- Plastová okna a dřevěná Eurookna. Pokud máte takové okno doma, poté by pro Vás byla nejlepší volba žaluzie Hit - tato žaluzie byla přímo vyvíjena s výrobci oken, tak aby se hodila do všech provedení plastových oken a Eurooken, výběr i vyměření je proto vemi snadné a jednoduché. Pokud chcete Vaši žaluzii mít v odstínech imitace dřeva a také v nejmodernějším designu, vyberte si z naší nabídky žaluzii Hit II Použijte náš návod, který si můžete stáhnout u výběru rozměrů žaluzie Hit I, Hit II, kde je vše pomocí obrázku vysvětleno, nápomocné je i video se zobrazením montáže.

interiérové žaluzie pro plastová okna

Kastlová okna, nebo provedení žaluzie jako interíérový prvek:

V dřívějších dobách se hojně používala takzvaná kastlíková okna, to snamená dvě na sobě nezávislé výplně,mezi kterými je prostor asi 25 cm. Tyto okna najdeme i dnes ve starší zástavbě a historických domech. Pro tyto okna a také pro případy připevnění žaluzie na strop, ostění okna, nebo kdekoliv v místnosti je vhodná žaluzie system25, vyznačuje se velmi jednoduchou montáží a variabilitou. Pro velké plohy použijte žaluzie Cetta s 35 mm, nebo 50 mm lamelou - tyto žaluzie se používají pro velké plochy, mají zesílenou konstrukci a širší lamelou, takže zastíní í prostory na které velikostně standartní žaluzie nestačí.

žaluzie systém 25 pro zastínění všechy typů oken a také meziskelní provedení žaluzi pro starší šroubovaná okna
 

Vertikální žaluzie:

tyto žaluzie se vyznačují převážně dlouhými látkovými pruhy, které jsou zavěšeny na hliníkovém nosiči. Použití pro takovéto žaluzie je většinou jako zastínění velkých ploch kanceláří, nebo velkých místností a chodeb. Tyto žaluzie jsou velmi snadné na montáž, stačí našroubit pomocí šroubků clipy do stropu a poté celý norní nošič "zaklapnout" do těchto clipů.

vertikální žaluzie e-shop žaluzie24

Interiérové látkové rolety, rolety den a noc, fotorolety:

Interiérové rolety jsou dodávány v různých provedeních, jako základní typ nabízíme roletu Verra, jedná se o prověřený produkt s širokým výběrem látek. Moderní druh interiérové rolety je roleta den a noc (roleta zebra) která pomocí překrývání pruhů látky vytváří zajímavé kombinace den a noc zastínění. Pro velké plochy je vytvořena roleta metal s kovovou konstrukcí s možností šířky až 3,5m! Přes naši firmu Decortisk.cz jsme schopní dodat i Fotorolety s jakýmkoliv potiskem na míru, můžete použít obrázky s fotobanky, nebo svoje vlastní fotky!

látkové rolety isotra žaluzie24.eu 

Žaluzie a rolety jako stínění pro střešní okna:

Pro případ, že chcete zastnínit Vaše střešní okno je pro Vás připravena žaluzie V-Lite, tato žaluzie byla vyvíjena pro okna největších výrobců- Velux, Roto, Fakro. Určení přesných objednávacích rozměrů může být obtížné, proto jsme připravili v našem e-shopu konfigurátor, kde stačí zadat kód výrobce, který najdete na štítku Vašeho okna a vyberete ho, náš systém poté automaticky doplní správné rozměry a vy jen vyberete barvu dle vašeho prání. Stejné postupy platí i pro roletu do střešních oken R-lite, má stejnou konstrukci ale místo hliníkových lamel je použita látka dle Vašeho výběru.

rolety a žaluzie do střešních oken velux, roto, fakro žaluzie24.eu 

Japonské stěny:

Japonské stěny jsou obdobou vertikálních žaluzií ale místo lamel šířky 127 mm mají látkové panely, které se zavěšují do horního profilu, počet drážek 2 až 5 označuje kolik panelů se může vedle sebe posouvat, šířka panelů se vypočítává automaticky dle šířky a také způsobu ovládání stěny. Japonské stěny se využíváají především při zakrytí větších ploch.

japonské stěny eshop žaluzie24.eu
 

Plisse žaluzie:

Plisse žaluzie je moderní nástupce klasických hliníkových žaluzií, místo hliníkových lamem využívá plisse principu ohýbané látky, která se skládá do jednotlivých vrstev v ohybech při stažení a poté při roztažení se opět látka roztáhne. Plisse žaluzie má velkou výhodu oproti hliníkovým žaluziím ve variabilitě pohybu látky, ve výběru látky a možnosti stažení do různých tvarů. Tyto výhody jsou v dnešní době hojně využívány designéry pro docílení atmosféry místností. V západních evropsckých zemích se už žaluzie využívají jen minimálně, jsou ve většině případů nahrazovány právě plisse-žaluzií.

plisse žaluzie eshop
 

 

Váš tým www.zaluzie24.eu