Nejlevnější e-shop pro žaluzie, vertikální žaluzie, rolety, markýzy, plisse, venkovní žaluzie a venkovní rolety.

  Rychlý kontakt

Správa objednávek
Petra Kantorová Petra
Kantorová
731 488 940
Obchodník-Technik
Jan Buchta Jan
Buchta
774 221 848

Jsme VIP Partner společnosti Isotra a.s.
Isotra logo

Jsme držitelem certifikátu ověřená firma v oboru stínící techniky.
SVST logo
Dodání do sedmi pracovních dnů
Doprava po ČR a SR zdarma
Montáže kdekoliv v ČR i SR
Prodejny v Praze a Frýdku-Místku

Novinky

Žaluzie24 je členem APEK
18.01.2021

Žaluzie24 je členem APEK

APEK je sdružením podnikatelů a firem z oblasti e-komerce, kteří to se svým byznysem myslí vážně. Členové APEK s naší pomocí neustále posouvají své podnikání tím správným směrem

Poptávka online

Potřebujete
nacenit projekt?
Pošlete nám poptávku!
Poptat projekt
ÚvodPoradnaJak vybrat typ stínící technikyJak vybrat typ žaluzie?

Jak vybrat typ žaluzie?

Jak vybrat správný typ žaluzie pro moje okno?

Stejně jako existuje mnoho druhů oken, také existuje několik typů žaluzií, rolet, a další stínící techniky která se k nim hodí.

Žaluzie pro plastová okna

V dnešní době jsou na trhu v podstatě nejrozšířenější dva typy oken- Plastová okna a dřevěná Eurookna. Pokud máte takové okno doma, poté by pro Vás byla nejlepší volba žaluzie Hit - tato žaluzie byla přímo vyvíjena s výrobci oken, tak aby se hodila do všech provedení plastových oken a Eurooken, výběr i vyměření je proto vemi snadné a jednoduché. Pokud chcete Vaši žaluzii mít v odstínech imitace dřeva a také v nejmodernějším designu, vyberte si z naší nabídky žaluzii Hit II Použijte náš návod, který si můžete stáhnout u výběru rozměrů žaluzie Hit I, Hit II, kde je vše pomocí obrázku vysvětleno, nápomocné je i video se zobrazením montáže.

interiérové žaluzie pro plastová okna

Kastlová okna, nebo provedení žaluzie jako interíérový prvek:

V dřívějších dobách se hojně používala takzvaná kastlíková okna, to snamená dvě na sobě nezávislé výplně,mezi kterými je prostor asi 25 cm. Tyto okna najdeme i dnes ve starší zástavbě a historických domech. Pro tyto okna a také pro případy připevnění žaluzie na strop, ostění okna, nebo kdekoliv v místnosti je vhodná žaluzie system25, vyznačuje se velmi jednoduchou montáží a variabilitou. Pro velké plohy použijte žaluzie Cetta s 35 mm, nebo 50 mm lamelou - tyto žaluzie se používají pro velké plochy, mají zesílenou konstrukci a širší lamelou, takže zastíní í prostory na které velikostně standartní žaluzie nestačí.

žaluzie systém 25 pro zastínění všechy typů oken a také meziskelní provedení žaluzi pro starší šroubovaná okna
 

Vertikální žaluzie:

tyto žaluzie se vyznačují převážně dlouhými látkovými pruhy, které jsou zavěšeny na hliníkovém nosiči. Použití pro takovéto žaluzie je většinou jako zastínění velkých ploch kanceláří, nebo velkých místností a chodeb. Tyto žaluzie jsou velmi snadné na montáž, stačí našroubit pomocí šroubků clipy do stropu a poté celý norní nošič "zaklapnout" do těchto clipů.

vertikální žaluzie e-shop žaluzie24

Interiérové látkové rolety, rolety den a noc, fotorolety:

Interiérové rolety jsou dodávány v různých provedeních, jako základní typ nabízíme roletu Verra, jedná se o prověřený produkt s širokým výběrem látek. Moderní druh interiérové rolety je roleta den a noc (roleta zebra) která pomocí překrývání pruhů látky vytváří zajímavé kombinace den a noc zastínění. Pro velké plochy je vytvořena roleta metal s kovovou konstrukcí s možností šířky až 3,5m! Přes naši firmu Decortisk.cz jsme schopní dodat i Fotorolety s jakýmkoliv potiskem na míru, můžete použít obrázky s fotobanky, nebo svoje vlastní fotky!

látkové rolety isotra žaluzie24.eu 

Žaluzie a rolety jako stínění pro střešní okna:

Pro případ, že chcete zastnínit Vaše střešní okno je pro Vás připravena žaluzie V-Lite, tato žaluzie byla vyvíjena pro okna největších výrobců- Velux, Roto, Fakro. Určení přesných objednávacích rozměrů může být obtížné, proto jsme připravili v našem e-shopu konfigurátor, kde stačí zadat kód výrobce, který najdete na štítku Vašeho okna a vyberete ho, náš systém poté automaticky doplní správné rozměry a vy jen vyberete barvu dle vašeho prání. Stejné postupy platí i pro roletu do střešních oken R-lite, má stejnou konstrukci ale místo hliníkových lamel je použita látka dle Vašeho výběru.

rolety a žaluzie do střešních oken velux, roto, fakro žaluzie24.eu 

Japonské stěny:

Japonské stěny jsou obdobou vertikálních žaluzií ale místo lamel šířky 127 mm mají látkové panely, které se zavěšují do horního profilu, počet drážek 2 až 5 označuje kolik panelů se může vedle sebe posouvat, šířka panelů se vypočítává automaticky dle šířky a také způsobu ovládání stěny. Japonské stěny se využíváají především při zakrytí větších ploch.

japonské stěny eshop žaluzie24.eu
 

Plisse žaluzie:

Plisse žaluzie je moderní nástupce klasických hliníkových žaluzií, místo hliníkových lamem využívá plisse principu ohýbané látky, která se skládá do jednotlivých vrstev v ohybech při stažení a poté při roztažení se opět látka roztáhne. Plisse žaluzie má velkou výhodu oproti hliníkovým žaluziím ve variabilitě pohybu látky, ve výběru látky a možnosti stažení do různých tvarů. Tyto výhody jsou v dnešní době hojně využívány designéry pro docílení atmosféry místností. V západních evropsckých zemích se už žaluzie využívají jen minimálně, jsou ve většině případů nahrazovány právě plisse-žaluzií.

plisse žaluzie eshop
 

 

Váš tým www.zaluzie24.eu