Japonské stěny

Japonské stěny

Hledáte moderní designový prvek pro zastínění velkých prosklených ploch oken a HS portálů? Japonské stěny jsou ideální řešení.

japonské stěny

Japonské stěny neboli japonské žaluzie jsou stále oblíbenější prvek stínící techniky, nachází místo v moderních vzdušných interiérech bytů a domů, převážně tam, kde jsou velké prosklené plochy k zastínění.

Konstrukce japonský stěn se skládá z horního profilu neboli kolejnice, ve které jsou drážky umožňující pohyb pojezdů pro jednotlivé látkové panely. Látkové panely se pohybují po kolejnici vodorovně a mohou se překrývat nebo na sebe navazovat, záleží na tom, jaký typ japonské stěny si zákazník vybere.

Japonské stěny se dělí na jednotlivé typy podle počtu drážek, které jsou umístěné v horním profilu, a to od základních 2- drážkových, přes 3- drážkové a 4- drážkové až po 5- drážkové. Počet drážek určuje, kolik panelů ve standardním provedení může na japonské stěně být umístěno. Například 2- drážková stěna umožňuje minimálně 2 panely a maximálně 3 panely, 5- drážková stěna umožňuje použít 5 až maximálně 9 panelů, vždy záleží na typu stahování a ovládání stěny.

japonské stěny

 

Japonské stěny se ovládají posuvem panelů přes sebe, a to buď tyčí, která tahá vedoucí panel a ten za sebou zapřáhne další panely, nebo může být ovládání motorické pomocí dálkového motoru a dálkového ovladače. Existují také provedení japonské stěny s ovládáním každého panelu nezávisle na sobě pomocí tyče, popřípadě ručně taháním za látku panelu.

Montáž japonských stěn je poměrně jednoduchá a zvládne ji i laik, po připevnění horního profilu se nasadí látkové panely a montáž je hotová.

U japonských stěn je stínícím prvkem látka, která je zavěšená a zatížená závažím, tvoří takzvaný látkový panel japonské stěny. Látkový panel japonské stěny bývá široký zpravidla 50-70 cm, záleží na šířce stěny a počtu panelů. Překrytí panelů je poté 5 cm u standardního provedení.

Látky jsou většinou z polyesteru, popřípadě látky se skelným vláknem nebo z treviry.

Japonské stěny se mohou dodávat také jako designový prvek s individuální fotopotiskem nebo popřípadě s logem firmy jako foto japonské stěny.

Nejlépe nakoupíte japonské stěny na eshopu žaluzií Žaluzie24 v sekci japonské stěny.