Plisé žaluzie

Plisse žaluzie

plisse žaluzie

Plisse žaluzie je označení pro moderní typ interiérové stínící techniky, který se v posledních letech velmi rozšiřuje v západní Evropě a také u nás.

V případě plisse žaluzií je jako stínící prvek použita místo hliníkových lamel plisovaná látka. Plisování znamená ohýbaní látky přes sebe, v podstatě do tvaru harmoniky. Látka se tedy poté může roztahovat a také stahovat, skládat na sebe do určeného tvaru.

plisé žaluzie

Jaká je hlavní výhoda plisse žaluzií?

Díky tomu, že stínícím prvkem je látka, můžeme se volit látku dle individuálního výběru tak aby se hodila do každého interiéru. Plisse žaluzie také umožňují stahovaná látky zhora-dolů ale také naopak, díky tomu můžeme nechat například odkrytou 1/3 okna a zbytek bude stíněný plisse žaluzií. Toto tradiční hliníkové žaluzie neumožňovaly.

 

 

Plisse žaluzie můžou být ovládány různými způsoby, nejčastější je stahování horního i spodního profilu pomocí madel zvaný jako typ plisé VS2, tento typ plisse umožňuje zastínit libovolnou část okna, nebo staženou žaluzií umístit nahoru nebo na spodní okraj okna.