Rolety a žaluzie do střešních oken

 

Pro stínění střešních oken již v dnešní době existuje mnoho typů žaluzií, rolet, plisse žaluzií nebo markýz.

Ve větší míře se používají interiérové stínící prvky které si představíme na začátku článku, exteriérové stínnění necháme na konec, jedná se o složitější produkty které mohou vyžadovat i odbornou instalaci pokrývačskou firmou, podle charakteru střechy kde jsou instalovány.

Interiérové stínění střešních oken:

Interiérové rolety do střešních oken

Asi nejpoužívanějším stínícím prvkem pro střešní okna jsou látkové rolety do střešních oken, velmi oblíbená je střešní roleta R-lite do firmy Isotra. Roletu R-lite je možné objednat na míru dle štítku nejznámějších výrobců jako Velux, roto, fakro, zima, atd... V případě jiných výrobců je možné si přeměřit rozměry rámu a tuto roletu objenat jako atypický rozměr. Roleta se hodí do všech typů střešních oken.

R-lite Roleta do střešních oken

 

 

Žaluzie do střešních oken

V případě že průchod světla střešním oknem chcete více regulovat naklápením lamel můžete použít žaluzií do střešních oken. Právě regulace světla pomocí naklápení lamel je největší výhoda použítí žaluzie místo rolety pro střešní okna. Žaluzie V-lite je  je možné objednat na míru dle štítku nejznámějších výrobců jako Velux, roto, fakro, zima, atd... V případě jiných výrobců je možné si přeměřit rozměry rámu a tuto roletu objenat jako atypický rozměr. Roleta se hodí do všech typů střešních oken. Lamely se naklápí pomoci otáčením kolečka na horním profilu žaluzie, stahování a vytahování lamel poté řeší vytahování a stahování spodního profilu.

V-lite - Žaluzie do střešnich oken

 

 

Plisse žaluzie do střešních oken

Jako alternativa k žaluzii nebo roletě do střešních oken je možné použít také plisse žaluzii v provedení Plisse DFC 20 do střešních oken

Plisse žaluzie DFC 20 má vodící lišty pro zamezení průsvitu z boku plisované látky a zabraňuje i prověšení látky. Plisovaná látka se skládá mezi 2 profily dle pozice hliníkových profilů.

Plisse typ DFC 20

Velux- venkovní hliníková roleta

Pro stínění střešních oken z exteriéru se používá venkovní hliníková roleta Velux. Tato roleta je použitelná na střešní okna Velux. Roleta může být ovládaná manuálně, nebo elektricky a nebo pomocí dálkového ovládání a solárního panelu

Velux-venkovní roleta manuální