Screenové rolety, typy a výhody

Screenové rolety jsou velmi rychle se rozvíjející stínící systém. Screen je v tomto případě označení pro speciální tkaninu, která je složena většinou z rastru ze skelných vláken potažených PVC, takto vyráběné potahy jsou poté velmi odolné a rozměrově stálé.

Tyto tkaniny jsou převážně používány v exteriéru, ale mohou být také použity v interiéru ve formě interiérových screenových rolet.

screenová roleta gw isotra 

Další výhodou je chování screenových látek, díky miniaturním otvorům zabraňují průniku přímého slunečního svitu, ale zároveň propouští tlumené světlo. Interiér je tedy přirozeně osvětlený, ale nepřehřívá se a světlo neoslňuje. Screenové rolety jsou díky vlastnostem látek velmi odolné proti větru a povětrnostním vlivům.

Tkanina také umožňuje mikroventilaci přes otvory screenu, tím se pomáhá k termoregulaci interiérové strany screenové rolety. Screenové rolety neruší vzhled fasády, jsou prakticky minimálně viditelné, protože se většinou umísťují do schránek ve fasádě a samotná látka je velmi nenápadná.

 

Zip Screen

je typ screenové rolety, která má speciální systém napínání látky po celé výšce rolety a tím zabraňuje pohybům látky při silném větru a odolává velmi vysokým rychlostem větru prakticky bez omezení. Screenové rolety Zip se také velmi často využívají jako boční stínění stěn zimních zahrad a pergol. Chrání uživatele pergol nejen před přímým slunečním svitem, ale také větrem a velmi často jsou při zatažených screenových roletách využívány také infrazářiče uvnitř pergoly díky kterým je možné v pergole trávit i chladnější večery.

 venkovní screenová roleta ZIP

 

 

Standartní screenové rolety mají boční vedení pomocí lišt nebo ocelového lanka, mohou být v provedení bez horního boxu.

screenová roleta LITE, je příkladem rolety bez horního boxu, není tedy chráněna proti povětrnostním vlivům v zataženém stavu, což může mít ale i výhody- tato roleta může za jistých podmínek být použita i v šikmé pozici s vedením vodícími lanky. Takto lze stínit balkóny, terasy, nebo atypické detaily budov.

 screen lite

 

Screen GW

Je příkladem screenové rolety s krycím horním boxem, je tedy určená přímo pro montáž na okno, nebo trámy pergoly, popřípadě na fasády. Krycí box velikosti cca 12 x 12 cm je velmi subtilní a oproti například boxu venkovních žaluzií nezabírá výškově tolik místa.

Ovládání screenových rolet

Ovládání rolety je prakticky vždy motorické výjimečně se provádí i ovládání klikou. Doporučuje se motor s dálkovým ovládáním a doplnění o větrné čidlo, popřípadě sluneční senzor, tak aby byly screeny chráněny před silným větrem a také reagovaly adekvátně na intenzitu slunečního svitu. Při montážích žaluzie24.eu používáme většinou motory Oximo RTS, nebo Oximo IO a řízení dálkovými ovladači nebo řídícím systémem Somfy TaHoma.