Somfy Tahoma - řídící systém inteligentního domu

 

 

tahoma logo

 

 

Tahoma je kompletní systém výrobků a řízení pro funkci interligentního domu, který můžete ovláda přes PC,tablem, mobil od světového lídra technilogií pro domovní a stínící techniku a pohony firmy Somfy.

 

tahoma ovládání mobil tablet

 

Výhodou systému Tahoma je jednoduchost instalace a mnoho kompatibilních výrobků somfy – motory rolet, žaluzií, alarm, domovní kamery, videotelefony, čidla pohybu, světla…všechny tyto výrobky je možné tímto systémem ovládat a nastavovat dle přání uživatele. Motory a ovladače systému tahoma jsou označovány zkratkou IO.

Velkou výhodou je zpětná kompatibilita motorů se starším systémem RTS se systémem tahoma, takže i majitelé například rolet s motory RTS mohou přejít na nový systém Tahoma a bezdrátově motory ovládat. (nevýhoda avšak je absence zpětné vazby motoru RTS ovladači nebo řídícímu systému Tahoma, není tedy možné určit například přesnou mezipolohu rolety nebo překážku atd…)

 

tahoma obrazek

 

Výhody systému Tahoma:

Úspora energie Váš domov se po instalaci inteligentních čidel Somfy stává příjemnějším místem pro život:rolety a další ochranné produkty automatickyreagují na změny počasí. V zimě se rolety nanoc stáhnou a zima zůstane venku, zatímcoběhem dne se žaluzie vytáhnou, aby do vaší domácnosti mohly proudit sluneční paprsky.

Tímto způsobem můžete ušetřit přibližně 800 kWh energie. V létě Vás rolety a markýzy chrání před nadměrným slunečním zářením. Tím se zabrání přehřátí místností, a tak v nich vznikne během horkých letních dní příjemné prostředí. Ochrana před vloupáním Automatické scénáře spustí v předem naprogramovaném čase stínění, čímž simulují přítomnost rodinných příslušníků. Odradí tak případného zloděje a vy si můžete užít svou dovolenou mnohem klidněji.

 

tahoma jednotka

 

Vždy aktuální

Systém TaHoma® je průběžně aktualizován. Toto řešení zajišťuje, že pokud si koupíte systém TaHoma® dnes, budete mít i v budoucnu vždy k dispozici ten nejmodernější software.

aktualni tahoma

 

Uživatelsky příjemné rozhraní

• Intuitivní rozhraní, díky němuž je ovládání domu neobyčejně snadné.

• Ovládejte všechna zařízení ve svém domě prostřednictvím vhodného využití kombinace vypínače, dálkového ovladače, nebo svého smartphonu a tabletu.

• Přizpůsobte tuto aplikaci podle svých potřeb (nastavte počet pokojů či pater ve svém domě, určete rolety atp.).

 

tahoma menu

 

 

 

Kompatibilita

• Množství zařízení: více než sto produktů od Somfy, jež jsou kompatibilní se systémem TaHoma®.

• Množství značek: mnohá zařízení od světových výrobců jsou rovněž kompatibilní se systémem TaHoma®.