Markýzy pro stínění střechy zimní zahrady

 

Stínění střechy zimní zahrady

markýza ancona pod zimní zahradou

 

Stínění střechy zimní zahrady je samostatná kapitola stínící techniky.

Používají se pro tento účel specíální produkty, které jsou pro dané podmínky přizpůsobeny. Hlavní problém u zimní zahrady je přehřívání v letních měsících, teplota uvnitř zimní zahrady může vystoupat i přes 50 stupňů a navíc přes střešní skla prochází nepříjemné přímé sluneční paprsky. Zatímto na stěny zimní zahrady můžeme využít jako stínění screenové rolety, nebo popřípadě venkovní žaluzie, na střechu zimní zahrady musíme použít střešní markýzy s protitahem, pouze tyto markýzy jsou vhodné do šikmých nebo dokonce vodorovných pozic.

 

markýza ancona nad pergolou

 

Pro stínění prosklených střech zimních zahrad a pergol se používají markýzy, které mají odlišnou konstrukci od terasových markýz. Jejich lišty a box se montují přímo na konstrukci střechy zimní zahrady/pergoly a to nad střechu nebo pod střechu jako opačná (podvěšená) montáž, viz výše fotka podvěšené markýzy ancona uvnitř zimní zahrady rodinného domu.

Výsuvný profil střešních markýz je veden ve vodících lištách kotvených na krokve zimních zahrad, tak aby byl celou dobu maximálně odolný proti větru. Tyto markýzy mají protitahové systémy, které vypínají látku v jakékoliv pozici, ve které markýzu zastavíte. O tah se starají lana, která jsou ukončena na silné pružině, která natahuje lana a vysouvá výsuvný profil markýzy. Tyto typy markýz jsou výlučně ovládané motorem, je to z důvodu velkého tahu, který musí motor překonat na zatažení markýzy.

 

střešní markýza nad pergolu Veranda

       markýzy veranda pro stínění pergoly

 

 

Markýza Ancona pro zimní zahrady a pergoly

perfektně technicky zpracovaná markýza nad zimní zahradu,  nebo v provedení jako markýza pod zimní zahradu od německého výrobce Lewens. Markýza ancona může být dodána ve 22 různých standartních barvách konstrukce se širokým výběrem látek. Markýza se dodává s motorem nebo dálkovým motorem somfy. Díky svému subtilnímu tvaru a vynikajícímu vypnutí látky může být tato markýza montována na střechu pergoly nebo zimní zahrady v exteriéru a nebo jako podvěšená markýza pod krokvemi v interiéru zimní zahrady, nebo pergoly.Níže realizace žaluzie24 při níž jsme použili markýzu ancona

  

       markýza nad zimní zahradu anconamarkýza ancona nad zimní zahradou

 

Markýzu anocna můžeme použít i pro stínění pergoly i v podvěšené montáži, tedy pod pergolou, nebo zimní zahradou.

markýza ancona pod pergolou      markýza ancona pod pergoloumarkýza ancona pod pergolou

 

Markýza CAPRI

Markýza Capri je střešní markýza určená pro stínění střechy zimní zahrady. Její konstrukce je navržená tak, aby vodící lyžiny, po kterých jezdí výsuvný profil byly variabilní. Tyto lyžiny je možné osově posunout po šíři markýzy až o 80 cm - to je výhodné především tam, kde nelze kotvit na koncovou krokvi zimní zahrady, například kvůli oplechování atd...

Markýzu Capri je možné si objednat také ve verzi Pergola Capri

V tomto provedení je markýza podepřena nosnou konstrukcí s nosnými sloupky a trámem a plní tak funkci pergoly nad terasou.

 

pergola capri se samostojnou konstrukcí         markýza capri nad pergolu murano