Nejlevnější e-shop pro žaluzie, vertikální žaluzie, rolety, markýzy, plisse, venkovní žaluzie a venkovní rolety.

  Rychlý kontakt

Správa objednávek
Petra Kantorová Petra
Kantorová
731 488 940
Obchodník-Technik
Jan Buchta Jan
Buchta
774 221 848

Jsme VIP Partner společnosti Isotra a.s.
Isotra logo

Jsme držitelem certifikátu ověřená firma v oboru stínící techniky.
SVST logo
Dodání do sedmi pracovních dnů
Doprava po ČR a SR zdarma
Montáže kdekoliv v ČR i SR
Prodejny v Praze a Frýdku-Místku

Novinky

Pátek 13 na Žaluzie24
13.03.2020

Pátek 13 na Žaluzie24

nebojte se pátku 13, na Žaluzie24 najdete mimořádnou slevovou akci 17 % na všechno!!!

Poptávka online

Potřebujete
nacenit projekt?
Pošlete nám poptávku!
Poptat projekt
ÚvodPoradnaJak vybrat typ stínící technikyVertikální žaluzie - osvědčená klasika

Vertikální žaluzie - osvědčená klasika

 

Jedním z nejpoužívanějších typů stínění jsou vertikální žaluzie. Ať už stíníme kancelářské prostory, nebo obývací pokoj, nebo ordinaci lékaře, dají se vertikální žaluzie s úspěchem použít. To že jsou vertikální žaluzie nemoderní pro design interiéru není nutně pravda, celkový dojem z interiéru vždy ovlivní výběr látky a sladění s ostatními prvky prostoru, poté mohou být velmi elegantní a vkusné.

 

Především ale výhodou vertikálních žaluzií zůstane jejich praktičnost, schopnost zakrýt velké plochy, regulace světla, jednoduché ovládání a nízká cena, díky čemuž jsou vertikální žaluzie již řadu let po horizontálních žaluziích a látkových roletách nejprodávanější typ stínění.

Konstrukci vertikální žaluzie tvoří nosný profil a látkové panely (pruhy). V nosném profilu je umístěna převodovka, která umožňuje naklápění lamel pomocí taháni za kuličkový řetízek a také šňůra, která stahuje a roztahuje lamely po délce žaluzie. Látkové panely jsou na horním okraji vybaveny věšákem, který se nasadí na otočné jezdce v horním profilu. Na spodním okraji jsou panely zakončeny kapsou, ve které je plastové závaží s oky, které slouží na zacvaknutí spodního řetízku vertikální žaluzie.

 

Jednoduše lze u vertikálních žaluzií také dodat i šikmé provedení, použití je často v podkrovních bytech.

 

 

Stahování lamel se provádí čtyřmi způsoby, lamely se stahují k ovládacímu řetízku, nebo na opačnou stranu než ovládání, velmi populární je také styl roztahování na strany takzvaná opona a jako poslední je stahování lamel na střed šířky žaluzie, to je výhodné v případě, že uprostřed šířky je například nosný sloupek oken.

 

Na výběr u vertikálních žaluzií od Žaluzie24 je mnoho různých látek od základních – stínicích přes zatemňující až po různé designové se vzory nebo speciální nehořlavé, respektive samozahášivé látky dle norem B1, M1.
Na eshopu Žaluzie24 si můžete také objednat samostané látkové pruhy, nemusíte tedy po letech měnit celou vertikální žaluzií, stačí si objednat adekvátní počet nových látkových pruhů a ty si jednoduše vyměnit. Náhradní lamely pro vertikální žaluzie naleznete zde: https://www.zaluzie24.eu/nahradni-lamela-pro-vertikalni-zaluzie