Žaluzie do plastových oken

Žaluzie do plastových oken        

Stále nejrozšířenějším typem stínící techniky jsou žaluzie do plastových oken.

Jedná se o obecně žaluzie, které se umísťují ke skleněné výplni mezi zasklívací lišty okenního křídla. Tyto žaluzie mají pro tento způsob montáže dokonale přizpůsobený tvar. Jejich horní profil je profilován z válcovaného plechu, popřípadě z extrudovaného hliníku do tvaru L, tak aby horní část profilu překryla horní zasklívací listu okenního křídla a spodní část ve které jsou umístěny hřídel a navíjecí cívky se pohodlně vlezla do prostoru ke skleněné výplni.

                               žaluzie do plastových oken

Lamely těchto žaluzií jsou vždy hliníkové, šířka, nebo také hloubka lamely je v drtivé většině provedení 25 mm, ale výjimečně se vyrábí na přání také 16 mm lamely.

Lamely žaluzií do plastových oken jsou v tloušťce materiálu 0,18 mm a v příplatkové verzi 0,21 mm, rozdíl je v pevnosti a odolnosti proti poškození (např. od koček, dětí atd..), ve většině případů se ale volí standardní tloušťka 0,18 mm, která je pro všechna použití dostatečná.

Montáž žaluzií do plastových oken

Montáž těchto žaluzií je poměrně jednoduchá a spočívá v uchycení bočních držáků pomocí vrutů do zasklívacích lišt, popřípadě do rámu křídla. Silonové boční vedení se poté uchytí do spodní zasklívací lišty a tím je montáž hotová.

Zaměření a montáž si můžete prohlédnout na videu Žaluzie24 níže:

Ovládání žaluzií do plastových oken je docíleno pomocí kuličkového řetízku, který prochází takzvaným “bludištěm“ a končí na ozubeném kole, které otáčí převodovkou hřídele. Hřídel se otáčí podle horizontální osy a pohání navíjecí cívky a naklápění žaluzie.

žaluzie hit celostínící

Žaluzie se dodávají ve standardním provedení s hranatým profilem, tyto žaluzie je označují jako Hit I, nebo vylepšená verze se subtilnějším profilem a bočními držáky označená jako Hit II.

Rozdíl mezi těmito provedeními je nejen v tvaru horního profilu ale také v nabídce barev horního profilu. U žaluzie Hit II je možné si objednat horní profil v barvě imitace dřeva, a to jak nástřikem technologií Decoral, ale také polepem renolitovými foliemi s imitací dřeva.

Díky těmto imitacím lze žaluzie do plastových oken použít do dřevěných euro-oken, doporučujeme použít žaluzii Hit II, která díky své konstrukci nezakrýva okenní rám a sedí do každého profilu euro-oken.

žaluzie do eurooken

Žaluzie mohou být vyrobeny s příplatkovými provedeními, a to v celostínícím (domykavém) provedení, kdy prostřihy v lamelách pro šňůry a pásky nejsou uprostřed lamely ale na jejím okraji – to zajišťuje při zaklopené žaluzii překrytí a tím docílíme dokonalého zastínění bez viditelných děr na pásky, přes žaluzii poté neprochází žádné světlo přes tyto otvory.

celostnící provedení žaluzie

Brzda žaluzie je příplatkový prvek, který umýslně ztěžuje chod žaluzie a docílí tím zastavení v jakékoliv poloze, to znamená, že nemusíte řetízek žaluzie aretovat v držáku, žaluzie jednoduše zůstane v poloze, ve které ji necháte.

Žaluzie do plastových oken nejlevněji nakoupíte na největším eshopu žaluzií žaluzie24.eu v sekci interiérové žaluzie.